در حال حاضر انتقال تصاویر دوربین های مداربسته یک امر واجب در میان عموم می باشد لذا نیاز به فراهم کردن بستری برای این فرآیند می باشد. علاوه بر نیاز به سرویس ایتنرنت به بک آی پی استاتیک هم نیاز می باشد تا بتوان از هر جایی به سرور دوربین مداربسته متصل شد. حال آنکه اختصاص آی پی استاتیک توسط سرویس دهنده ملزم به پرداخت هزینه می باشد. و این هزینه در برخی موارد برای مشترک سنگین می باشد.

از این رو کمپانی های بزرگ و حرفه ایی که در زمینه سیستم های امنیتی و حفاظتی فعالیت دارن به راه اندازی سرورهای اختصاصی برای رفع این مشکل اقدام کردن.

اساس کار این سیستم به این صورت است که هر دستگاه در هنگام تولید شناسه ایی اختصاصی متشکل از اعداد و در برخی دیگر ترکیبی از اعداد و حروف دریافت می کند و در سرور ثبت می شود. بعد از نصب و راه اندازی دستگاه در شبکه و برقراری ارتباط با اینترنت ، دستگاه در بازه های زمانی چند دقیقه ایی شروع به ارسال آی پی اینترنتی محل شما به سرور و بروزرسانی اکانت شما می کند.

در سرور برای هر شناسه یک آی پی در نظر گرفته که در واقع این آی پی شما رو به سرور دوربین مداربسته مکان شما متصل می کند. از آنجا که آی پی شما هر بار تغییر می کند لذا دستگاه با ارسال آی پی شما به صورت مداوم به سرور شناسه شما بروزرسانی می کند.

در نرم افزاری که شما برروی گوشی نصب کی کنید آدرس سرور تعریف شده و وقتی که اقدام به اتصال به دستگاه می کنید نرم افزار شناسه شما رو به سرور ارسال کرده و در پاسخ یک آی پی دریافت می کند که همان آی پی سرور دوربین مداربسته نصب شده در مکان شما می باشد.